Zpátky na seznam článků

Česko-bavorské setkání v Klatovech

O víkendu 12. a 13. listopadu se členové Mladých konzervativců a Junge union (mládežnická organizace CDU-CSU) sešli v Klatovech na…

O víkendu 12. a 13. listopadu se členové Mladých konzervativců a Junge union (mládežnická organizace CDU-CSU) sešli v Klatovech na konferenci na téma přeshraniční spolupráce mezi Bavorskem a Českou republikou.

Po úvodních slovech předsedy RK MK Plzeň Milana Vyskočila a předsedy RK MK Klatovy Karla Pučelíka vystoupil bývalý primátor Plzně a současný první náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch Martin Baxa s příspěvěkem k projektu Plzeň hlavní město kultury 2015. 

Dalším vystupujícím byl Luděk Sefzig, bývalý šéf Česko-německého fondu budoucnosti, který popisoval intenzivní spolupráci mezi Českem a Německem na poli ochrany životního prostředí.

Martin Kastler, ředitel nadace Hannse Seidela pro střední Evropu přidal svůj pohled na spolupráci mezi Českem a Německem v oblasti bezpečnosti.

Na naší konferenci také zavítal Rudolf Salveter, starosta Klatov, který účastníky přivítal ve městě a zdůraznil důležitost spolupráce mezi Klatovy a okolními bavorskými městy.

Jako poslední vystoupil Florian Gerthner, předseda Junge Union, který ve svém příspěvku vyzval k větší spolupráci mezi MK a JU.

Po neformálním večeru druhý den následovala snídaně a pro zájemce prohlídka města