Zpátky na seznam článků

Letní kemp MK 2018

Jako každé léto i v roce 2018 byl uspořádán Letní kemp Mladých konzervativců. Konal se 11. – 15.7.2018 a tentokrát…

Jako každé léto i v roce 2018 byl uspořádán Letní kemp Mladých konzervativců. Konal se 11. – 15.7.2018 a tentokrát ho pořádal RK Chomutov v prostorách Kamencového jezera. Kemp byl pojat jako tábor, kdy se spalo pod stany, večer se grilovalo u ohně za zpívání u kytary. 

Do severních končin za námi zavítalo několik speciálních hostů. Hned druhý den nás přijel navštívil předseda ODS prof. Petr Fiala. Prohlédl si Kamencové jezero a následně jsme měli možnost s ním debatovat o vyhlídkách Občanské demokratické strany. Po společné fotce s námi zapálil pochodně, které symbolizovali zahájení Letního kempu. 

V pátek hned ráno po snídani přijel Alexander Bellu, starostka Prahy 3 a bývalý člen MK a zastupitelka Prahy 3 Lucie Vítkovská. Tématem byla komunální politika a možné výsledky říjnových voleb přímo v hlavním městě. Odpoledne k nám zavítal Václav Klaus ml. Při této příležitosti byla vidět jasná diverzifikace názorů uvnitř ODS a jelikož je to strana demokratická, různé proudy do ní samozřejmě patří. S panem poslancem jsme si popovídali o jeho specializaci – školství a samozřejmě o jeho náhledu na současnou politiku ODS.

Večer za námi zavítal europoslanec Jan Zahradil a zároveň jeden z hlavních sponzorů Letního kempu. Po úvodním slovu a diskuzi o evropských institucích a evropské politice se debata přesunula do neformálního prostředí, kdy si každý mohl odchytnout pana Zahradila a probrat s ním cokoli. 

Sobota byla pojata sportovně. Byl uspořádán fotbalový a volejbalový turnaj. Odpoledne jsme navštívili místní safari či centrum města, kterým nás provedlo vedení RK MK Chomutov. Ti nejbláznivější si mohli zahrát deskovou hru, která simulovala vylodění v Normandii. Poslední večer jsme završili karaoke a samozřejmě grilováním. Zlatým hřebem bylo vypuštění „lochnesky“ s logem MK do nebeských končin.

Po této akci byl RK MK Chomutov pochválen Výkonným výborem MK za velmi zdárnou organizace Letního kempu. Byly slyšet i některé hlasy, že to byl nejlepší Letní kemp za posledních deset let. Je nutnost samozřejmě poděkovat sponzorovi, bez kterého by tato famózní akce nebyla nikdy uspořádána: frakce EP Evropští konzervatisté a reformisté.

Tak zase za rok!