Zpátky na seznam článků

Akce RK Plzeň: Přímá řeč Václava Klause

Mladí konzervativci Plzeň pozvali do Plzně bývalého prezidenta České republiky Václava Klause, aby zde pohovořil s Plzeňany o svém působení v nejvyšších…

Mladí konzervativci Plzeň pozvali do Plzně bývalého prezidenta České republiky Václava Klause, aby zde pohovořil s Plzeňany o svém působení v nejvyšších státních funkcích, zahraniční politice i domácí ekonomické situaci. Návštěva se uskutečnila 16. 10. 2018 a prezident občany navštívil v budově Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje.

 Václav Klaus vzpomínal na různá jednání, která vedl ať již ve funkci premiéra nebo prezidenta, také připomněl, že vždy striktně dbal na včasnou ranní docházku zaměstnanců. Připomněl důležitost 100. výročí vzniku Československa, avšak upozornil i na současné tendence zejména Evropské unie omezovat suverenitu členských států.

 Makroekonomicky samozřejmě připouští značný ekonomický růst, avšak varuje před značným deficitem státního rozpočtu. Takový rozpočet, jaký předložila současná vláda by prý nikdy nepředložil. Snažil se vždy s hospodařit s rozpočtem, což se mu dařilo.

 Besedou provázela Mgr. Martina Košanová (Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje) a Dominik Schejbal (Mladí konzervativci Plzeň), besedu navštívilo na 120 posluchačů.

 Mladí konzervativci v Plzni věří, že se nejednalo o poslední návštěvu Václava Klause v Plzni na pozvání jejich regionálního klubu.