Zpátky na seznam článků

Mladí konzervativci si zvolili nové vedení, novým předsedou je David Vančík

Novým předsedou Mladých konzervativců byl zvolen David Vančík. Nahradil tak Milana Vyskočila. Ten byl předsedou MK od roku 2017, svou…

Novým předsedou Mladých konzervativců byl zvolen David Vančík. Nahradil tak Milana Vyskočila. Ten byl předsedou MK od roku 2017, svou pozici již neobhajoval.

„Je mi ctí, že jsem se mohl stát předsedou největší mládežnické politické organizace v České republice. Beru to jako velký závazek. Chceme a budeme pracovat ve prospěch našich hodnot. Svobody a tradice jsou to nejcennější, co máme.“ dodal ke svému zvolení novopečený předseda MK David Vančík.

1.místopředsedou byl zvolen Jiří Richter, řadovými místopředsedy Pavel Boček, Veronika Dvořáková, Jan Jeřábek, Jan Smítka, a právě bývalý předseda Milan Vyskočil. Kongres dále zvolil Malou radu, Smírčí komisi a Kontrolní a revizní komisi.

Kongres Mladých konzervativců mimo jiné pozdravili i europoslanec za ODS Jan Zahradil, předseda Mladých lidovců Václav Pláteník nebo zahraniční tajemník Konzervativců Carlotta Redi.

Mladí konzervativci jsou spolek mladých lidí do 35 let věku konzervativního a liberálního smýšlení. Založeni byli již v roce 1991 a dlouhodobě spolupracují s ODS.

 

Kontakt pro média

Ing. David Vančík
předseda Mladých konzervativců
774 743 541

pv.david@volny.cz