Zpátky na seznam článků

Leden a únor v podání Mladých konzervativců

Jak jsme fungovali v lednu a únoru? Začátky roku jsou vždy trochu složitější, ale o to více jsme plánovali do…

Jak jsme fungovali v lednu a únoru? Začátky roku jsou vždy trochu složitější, ale o to více jsme plánovali do dalších měsíců! Hned první týden se totiž sešel nový Výkonný výbor. Jednání trvalo nekonečných pět hodin. Jednali jsme o spolupráci s ODS, účasti na Kongresu ODS, přijeli se nám představit kolegové z Karlovarska, kteří si chtějí založit vlastní klub, místopředsedové si rozdělili agendy a kompetence a stanovili plán projektů na tento rok. 

Kongres ODS

Měli jsme tu čest se zúčastnit ať už jako hosté nebo delegáti Kongresu Občanské demokratické strany, kde jsme si postavili stánek a nabízeli MK materiály. Po objektu se rychle rozkřiklo, že se u Konzervativců něco nalévá, a tak k nám zavítal třeba předseda Senátu na slivovičku. A nebyl sám. Ale o tu nejde. 🙂 

ODS si zvolila nové vedení. Vedení pro zemi, která vítězí. Vedení, které je odhodlané vyhrát volby s předsedou Petrem Fialou, který je připraven sestavit novou vládu. My budeme ODS nápomocni a budeme se aktivně zapojovat. Naše země potřebuje změnu, jak prof. Fiala s oblibou říká „rozumnou alternativu“. Předseda David Vančík tuto spolupráci a naši odhodlanost oznámil ve svém projevu.

Bohužel dva dny po Kongresu nás zastihla velmi smutná zpráva. Předseda Senátu Jaroslav Kubera zemřel.

Nový klub na Karlovarsku

První akci uspořádal klub v tu chvíli ještě neexistující MK Karlovarsko, kdy proběhlo diskuzní setkání s předsedou Karlovarského regionu Občanské demokratické strany Jiřím Vaněčkem. Z vedení se zúčastnili předseda David Vančík a místopředseda Pavel Boček a odjížděli s pocitem, že i v tomto kraji máme velmi dobře našlápnuto k pozitivní spolupráci s ODS.

Zimní univerzita EDS

V Berlíně se letos konala Zimní univerzita European Democrat Students, které se zúčastnili dva naši členové Michal a Tomáš. Zúčastnilo se jí cca 100 delegátů ze středo-pravicových, křesťanskodemokratických, konzervativcních a liberálních organizací ze zemí napříč Evropou. 

Tématem byla udržitelnost a výzvy pro pracovní a vzdělávací trhy Evropy ve 21. století. Nechyběla prohlídka Reichstagu a centra Berlína. 

MK Brno se seznámilo s krajským lídrem ODS do voleb

Mladí konzervativci v Brně a Mladí občanští demokraté uspořádali 5. února 2020 neformální setkání s lídrem ODS do krajských voleb Jiřím Nantlem, radním města Brna Davidem Grundem a krajskou zastupitelkou Kristýnou Černou. I v Jihomoravském kraji je zaděláno na perfektní spolupráci!

Dostupnost bydlení a mladí v politice

Dne 25. února 2020 se odehrála v Knihovně města Olomouce beseda, které se účastnili mládežnické organizace včetně Mladých konzervativců. Nás reprezentoval David Vančík. Diskutující se shodli na zrušení daně z nabytí nemovitosti nebo dostupnosti studentského bydlení v Olomouci. Diskuze přišla i na družstevní bydlení nebo podporu výstavby obecních bytů. 

Politischer Aschermittwoch in Passau

Mladí konzervativci obdrželi pozvání na tradiční akci bavorské CSU Politischer Aschermittwoch od našeho partnera Hanns Seidel Stiftung. Akce se konala na konci února. MK reprezentoval Jiří Nachtigal z Chomutova, pro kterého to byl velmi silný zážitek, kdy měl možnost viděl zástupce CSU a jejich charismatické projevy, které se týkaly mimo jiné i březnových komunálních voleb v Bavorsku. Akci předcházelo setkání s poslanci německého Bundestaagu Thomasem Erndlem a Karlem Holmeierem a předsedou HSS v ČR Martinem Kastlerem.

 

A toto rozhodně není všechno! Ostatní kluby pravidelně pořádají stmelovací akce. V Chomutově se hrají deskové hry, v Praze se diskutuje nad závažnými tématy a poslední dobou je v módě Pub kvíz.

A co bude dál? Chomutov chystá besedu My v Evropské unii nebo Brno chystá besedu o Jordanu B. Petersonovi. Sledujte nás 🙂