O nás

JSME ZAPSANÝM SPOLKEM Naším cílem je prosazovat konzervativní a liberální hodnoty. Věříme tak například ve volný trh, svobodu jednotlivce, tradiční…

JSME ZAPSANÝM SPOLKEM

Naším cílem je prosazovat konzervativní a liberální hodnoty. Věříme tak například ve volný trh, svobodu jednotlivce, tradiční rodinu, efektivní stát, vládu práva a důsledné hájení národních zájmů v zahraniční politice. Chceme formovat a sdružovat schopné, aktivní a sebevědomé mladé lidi, kteří dokáží převzít odpovědnost sami za sebe, za svou rodinu, obec i stát.

VZNIKLI JSME JIŽ V ROCE 1991

Založili nás vysokoškolští studenti. Od té doby jsme vybudovali organizaci s celostátní působností, která si vydobyla pevné místo na české pravicové scéně. Podporujeme Občanskou demokratickou stranu, se kterou se nám podařilo navázat dlouhodobou a exkluzivní spolupráci.

USPOŘÁDALI JSME JIŽ STOVKY VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ

Pro studenty, členy MK, ale i širokou veřejnost. Od komorních besed a diskusních setkání až po celodenní konference o hned několika panelech. Navázali jsme díky tomu spolupráci s celou řadou vysokých i středních škol, zájmovými organizacemi a odborníky z Česka i ze zahraničí. Každoročně již od roku 1997 pořádáme několikadenní Letní kemp, na který se sjíždějí mladí konzervativci z celé země, aby si rozšířili obzory, navštívili zajímavá místa a setkali se s význačnými osobnostmi veřejného života.

PRACUJEME NA SOBĚ

Přemýšlíme a diskutujeme, jak zlepšit situaci v naší zemi i ve světě. Život však není jen politika a Mladí konzervativci nejsou jen nějakou anonymní ofi ciální strukturou. Naopak jsme platformou, na které mladí lidé navazují nová přátelství a nalézají životní lásky

SPOJUJE NÁS TO, CO NÁS BAVÍ

Vedle vzdělávacích akcí se proto zaměřujeme i na teambuildingy a akce, které rozvíjejí naše schopnosti. Navštěvujeme historické, kulturní, ale i technické památky. Vyrážíme do přírody. Poznáváme, jak fungují velké továrny i menší průmyslové závody. Pořádáme sportovní turnaje. Zkrátka aktivně trávíme volný čas. Jsme totiž spolkem mladých lidí se vším, co k tomu patří.

SPOLUPRACUJEME S ORGANIZACEMI Z CELÉHO SVĚTA

Vyjíždíme na konference a semináře, účastníme se pozorovatelských misí při nejrůznějších volbách. Sbíráme zkušenosti na stážích v Evropském parlamentu nebo i v USA. Jen za posledních několik málo let, jsme tak navštívili více než 20 zemí. Mezi nimi například Finsko, Portugalsko, Gruzii, Turecko, Německo, Černou Horu nebo třeba Itálii. Jsme členy prestižních mezinárodních organizací European Young Conservatives, International Young Democrat Union, Democrat Youth Community of Europe a přidruženým členem European Democrat Students. Na bilaterální úrovni pak spolupracujeme s celou řadou organizací z Evropy i ze světa.